Ціннісні виміри становлення громадянського суспільства в Україні.

Автор(и)

  • O. O. Zaslavska Хмельницький національний університет

Анотація

Фундамент, який закладається у процесі становлення громадянського суспільства, базується на загальнолюдських цінностях, в яких втілені потреби та інтереси людства. Людина є найвищою цінністю суспільства, тобто вона стоїть на вершині ціннісної ієрархії і є причиною та наслідком будь-яких суспільних процесів. Від її діяльності залежить «якість» суспільства, і, навпаки, суспільство передбачає «якість» самої особистості, бо без неї неможливе існування суспільної взаємодії та суспільних інститутів. Розвинене громадянське суспільство створює умови для формування вільної і свідомої особистості з почуттям власної гідності, але, головне, і саме потребує таких особистостей. Цінності – це елементи культури, що регулюють перебіг процесу задоволення потреб і реалізації інтересів, в основі яких лежать архетипи культури, які закарбовані генетично і є корінням ірраціональних рушійних сил життєдіяльності народу. Поведінка людини зумовлюється потребами та інтересами. Потреби можуть бути задоволені, а інтереси реалізовані в різні способи за допомогою різних засобів.

Біографія автора

O. O. Zaslavska, Хмельницький національний університет

кандидат політичних наук, доцент

Посилання

Два роки Президента Петра Порошенка: зміни в громадській думці [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.dif.org.ua/ua/publications/press-relizy/fnvkjwolgvjrogj.htm

Наумова М. Динаміка громадянських цінностей українців і перспективи ефективної демократії / М. Наумова // Українське суспільство: моніторинг соціальних змін. Збірник наукових праць. – К.: Інститут соціології НАН України, 2015. – 524 с.

Гонюкова Л. Політичні партії України: сучасність та перспективи розвитку / Л. Гонюкова // Аналітичні записки. – К., 2014. – 18 с.

##submission.downloads##

Номер

Розділ

Секція 2. Буття людини у соціальному світі