Міфи в структурі історичної пам’яті та процес націоналізації історії.

Автор(и)

  • O. A. Shtokvysh

Анотація

Актуальність проблеми історичної пам’яті пов’язана з болісними процесами пошуку національної ідентичності у нашому суспільстві. Минуле не дише скріплює українську націю, але й розколює її. По суті, маємо підстави говорити про множинність пам'ятей про минуле, при чому, часто – про наявність «непримиримих» пам'ятей. На перший погляд здається: як таке можливо? Адже минуле – це об’єктивні факти. Як же спогади про них можуть бути настільки різними, що їх носії готові знову узятися до зброї, щоб тепер відстоювати свою «правду»? Насправді проблема криється у природі колективної (суспільної) пам'яті.

Біографія автора

O. A. Shtokvysh

кандидат філософських наук, старший науковий співробітник

Посилання

Ферретти М. Непримиримая память: Россия и война. Заметки на полях спора на жгучую тему / М. Ферретти // Неприкосновенный запас. – 2005. – № 2- 3(40-41).

Соколова М. В. Что такое историческая память [Електронний ресурс] / М.В. Соколова // Преподавание истории в школе. – Режим доступу http://pish.ru/blog/articles/articles2008/142

Бойко О.Д. Cучасний політичний міф як інструмент конструювання історичної пам’яті / О. Бойко // Національна та історична пам’ять. Державотворчі та цивілізаційні здобутки українського народу. Збірник наукових праць. – 2011. – Вип.1. – С. 82–100.

##submission.downloads##

Номер

Розділ

Секція 2. Буття людини у соціальному світі